نرم افزار ریاضی

نرم افزار WinDjView

برخی از کتاب‌های اینترنتی با پسوند DjVu منتشر شده‌اند. نرم افزار WinDjView از مشهورترین نرم افزارهای باز کردن فایل‌های DjVu است. فایل‌های DjVu مشابه فایل‌های PDF هستند و برخی از کتاب های اینترنتی با این پسوند انتشار یافته اند.این نرم افزار امکان باز کردن و خواندن فایل هایی با پسوند Djvu در ویندوز را برای شما فراهم می کند.
 DjView  یک نرم افزار با دسترسی آزاد است.شما می‌توانید برای آشنایی بیشتر  با امکانات و قابلیت‌های این نرم افزار وارد سایت windjview.sourceforge.io شوید. 
 
 

قابلیت های کلیدی نرم‌افزار WinDjView:
– امکان باز کردن چند فایل تحت تب های مختلف
– امکان اکسپورت صفحات به فایل‌های تصویری
– قابلیت بزرگ نمایی متن
– امکان نصب بر روی ویندوز های XP، eight ،seven، Vista و …
– امکان بوک مارک کردن صفحات
– و …

windjview
DjVu

 

 

 

 

 

 دانلود فایل نرم افزار:دانلود

رمز فایل:          mathforall.ir

 

 

اطلاعات ساختاری WinDjView

DjVu یا دژوو که به صورت دِژاوو یا دِیْژاوو تلفظ می‌شود (( dʒɑːˈv، یک قالب پرونده رایانه‌ایاست که اکثراً برای ذخیره‌سازی تصاویر اسکن شده مورد استفاه قرار می‌گیرد. کاربرد اصلی آن برای فایل‌هایی است که دارای نوشته و ترسیم‌های خطی می‌باشند.

این روش ار تکنولوژی‌هایی مثل جداسازی لایه‌های نوشته و تصویر، بارگذاری تدریجی و … استفاده می‌کند.

فشرده‌سازی

دژوو یک تصویر یکتا را به تعداد زیادی تصویر تقسیم می‌کند و سپس هر یک از آن‌ها را جداگانه فشرده می‌نماید. برای ایجاد یک پروندهٔ دژوو تصویر اصلی ابتدا به سه تصویر جداگانه تقسیم می‌شود: تصویر پس‌زمینه، تصویر رویی و تصویر ماسک. تصاویر رویی و پس‌زمینه معمولاً تصاویر رنگی با وضوح پایین هستند (مثلاً ۱۰۰ دی‌پی‌آی)، ماسک یک تصویر دولایه‌ای با وضوح بالاست (مثلاً ۳۰۰ دی‌پی‌آی) و معمولاً متن در این لایه ذخیره می‌شود. تصاویر پس‌زمینه و رویی به وسیلهٔ الگوریتم فشرده‌سازی بر پایهٔ ویولت به نام IW۴۴ فشرده خواهند شد. تصویر ماسک به وسیلهٔ روشی به نام JB۲ (مشابه روش JBIG2) فشرده می‌گردد که در آن اشکالی که تقریباً مشابه باشند شناسایی شده (مثلاً یک نویسهٔ بخصوص از یک فونت خاص) و آن‌ها را فشرده می‌کند و سپس مکان‌هایی را که باید آن تصویر روی صفحه ظاهر شود ذخیره می‌نماید.

در نتیجه به جای فشرده کردن چندبارهٔ حرف «ی» در یک فونت مشخص، این حرف تنها یک بار فشرده شده و سپس مکان‌هایی که باید روی صفحه نمایش داده شود ثبت می‌گردد. در صورت تمایل می‌توان این اشکال را به کدهای اسکی نگاشت نمود (یا به صورت دستی ویا به وسیلهٔ یک نرم‌افزار تشخیص متن) و آن‌ها را در پروندهٔ دژوو ذخیره کرد. اگر چنین نگاشتی وجود داشته باشد، امکان انتخاب و رونوشت‌برداری از متن نیز وجود خواهد داشت.

پیام بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *