دسته‌بندی نشده

معرفی سایت‌های مفید در دنیای ریاضی

دنیای بزرگ اینترنت هر روز گسترده‌تر می‌شود و سایت‌هایی جدیدی متولد می‌شوند. در این میان گاهی پیدا کردن سایت‌هایی که مفید باشند کمی دشوار می‌شود، چراکه بسیاری از درگاه‌ها محتوای چندان جالب و مفیدی را ندارند. در این بین آگاهی از سایت‌های مفید در دنیای ریاضی می‌تواند برای هر ریاضی‌دانی جذاب باشد.

سایت wolframalpha

حل معادله و هرآنچه که راجع به یک رابطه می‌خواهید بدانید. در این سایت با آدرس www.wolframalpha.com می‌توانید پاسخ‌های سطح بالا را با استفاده از الگوریتم‌های پیشرفته و دانش‌بنیان و بهره بردن از هوش مصنوعی محاسبه کنید. استفاده از این سایت اطلاعات مفید و قابل توجهی از مطلب مورد جست و جوی شما را ارایه می‌کند.

سایت mathway

و اما یکی دیگراز سایت‌های مفید در دنیای ریاضی که می‌توانید از آن برای حل مسایل ریاضی خود کمک بگیرید، “mathway” است. در این سایت ابتدا با انتخاب حوزه‌ای از ریاضیات که مورد علاقه شماست، ابزار مورد نیاز جهت تایپ سوال مورد نظر خود را دریافت می‌کنید. ویژگی جالب این سایت ابزار مناسب جهت تایپ عبارت‌های ریاضی آن است. آدرس این سایت www.mathway.com می‌باشد.

سایت stackexchange

این سایت که یکی از مهم‌ترین سایت‌ها با این نوع کاربری است به تبادل دانش بین ریاضی دانان سرتاسر دنیا می‌پردازد. شما می‌توانید با عضویت در این سایت پرسش خود را مطرح کنید و از دیگران برای حل مسایل خود کمک بگیرید یا شاید بتوانید به پرسش‌های دیگران پاسخ دهید. آدرس این سایت math.stackexchange.com می‌باشد.

سایت genealogy

امکان جالب این سایت دیدن تبار ریاضی دانان است. با جست و جوی نام ریاضی دان مورد نظرتان نام استادش را پیدا می‌کنید. آدرس این سایت www.genealogy.math.ndsu.nodak.edu می‌باشد.

ریاضی برای همه

پیام بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *